Fiolet we wnętrzu

Przez długi okres fiolet, a w zasadzie purpura była uważany za kolor bogactwa, uduchowienia i szlachetności. Powód tego był dość prozaiczny. Po prostu barwnik fioletowy nie należał do najtańszych (był robiony z muszli rzadkich małży), a co z tym idzie nie każdego było na niego stać.  Jest to chyba jeden z ulubionych kolorów ezoteryków - podobno zmusza do głębszego myślenia. Uważany jest też za symbol buntu i elegancji. Sprawdźcie jak może komponować się we wnętrzach


Related Posts

3 komentarze

  1. The 4th picture is so lovely!

    OdpowiedzUsuń
  2. śliczne wnętrza. fiolet jest pięknym kolorem. mnie się ostatnio spodobał"cyfrowy barok" to styl łączący elementy glamour z nowoczesnymi sprzętami XXI wieku i z mocnymi i intensywnymi barwami. widziałam chyba na stronie Śnieżki taką aranżację. wyglądała świetnie. bardzo podobał mi sie na ścianach taki mocny fiolet.

    OdpowiedzUsuń
  3. Moim faworytem jest zdjęcie numer 3! Faktycznie wygląda pięknie i bajkowo. Aż chce się spędzać czas w takim miejscu. I ten żółty na ścianach jak idealnie tam pasuje. Malowałam ostatnio podobną farbą, bardzo zresztą fajną z teflonem i myślałam o dodatkach, okazuje się, że fiolet wygląda pięknie.

    OdpowiedzUsuń

Dziekuję za komentarz i zapraszam ponownie!