Żółty we wnętrzu - 8 zasad wykorzystania

Kolejne mieszkanie z żółtym akcentem. Co zrobić, aby i w naszych mieszkaniach komponował się tak pięknie? Poniżej 8 złotych zasad dotyczących jego wykorzystywania:

1. Zestawiaj z kontrastami - żółty najlepiej wygląda w zestawieniu z kontrastowymi kolorami takimi jak czarny czy szary, dzięki czemu nabiera wyjątkowej ekspresji

2. Łącz z drewnem - aby uniknąć za bardzo minimalistycznego klimatu, należy wprowadzać do takich aranżacji drewno, najlepiej jasne i proste.

3. Unikaj dodatków w innych kolorach - jeśli już zdecydujemy się na żółty, należy maksymalnie ograniczyć inne kolorowe dodatki i bibeloty, które w połączeniu z tym kolorem mogą dać wrażenie bałaganu.

5. Cieniuj - nikt nie powiedział, że wprowadzenie żółtego akcentu powoduje, że wszystko musi być w tym samym kolorze, wprost przeciwnie, im więcej odcieni żółtego tym lepiej - doskonale sprawdza się to np. na poduszkach.

6. Postaw na wzór - szukajcie dodatków we wzory - pepitę, pasy, szewron - nie bójcie się eksperymentować, nie wszystko musi być gładkie i jednolite, żółty świetnie wygląda też w połączeniu np. z czarnymi pasami czy białymi kropkami.

7. Połącz z betonem - modny ostatnio beton i tynk dekoracyjny stanowi doskonałe tło dla żółtych akcentów, połączenie z nim da nam niesamowite efekty aranżacyjne.

8. Zachowaj umiar - aby żółty nie był męczący należy go rozsądnie dawkować, pamiętajcie, zatem aby nie przesadzić z jego ilością.Źródło: http://www.pufikhomes.com/2014/09/stilny-dizayn-v-tri-tsveta/

Related Posts

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziekuję za komentarz i zapraszam ponownie!