5 zasad urządzania małych wnętrz

Jak wykorzystać małą przestrzeń, żeby urządzić w niej funkcjonalne i wygodne miejsce do życia? Trzeba dobrze przemyśleć jej koncepcję stosując się do poniższych zasad:

1. Jasne barwy – to żelazna zasada w niedużych wnętrzach, biele i beże optycznie powiększą przestrzeń dzięki czemu będzie wydawała się większa.

2. Wygodny salon – niezależnie od tego jaką powierzchnię ma mieszkanie musimy pamiętać, że najważniejszym miejscem jest w nim właśnie pomieszczenie do wypoczynku – pod żadnym pozorem nie powinniśmy więc ograniczać jego przestrzeni, a wręcz przeciwnie to on powinien być miejscem z dużą kanapą, gdzie śmiało zmieścimy się my i nasi ewentualni goście.

3. Otwarta przestrzeń – małe zamknięte pomieszczenia mogą powodować wrażenie przytłoczenia, dlatego też dobrym pomysłem jest otworzenie przestrzeni wspólnej, dzięki czemu uzyskamy efekt przestronności.

4. Alkowy – jeśli w waszych wnętrzach znajdują się spore alkowy, koniecznie to wykorzystajcie! To doskonałe miejsca do wstawienia np. łóżka i zrobienia w nich mini sypialni. Posiadanie własnej sypialni w kawalerce to prawdziwy luksus, warto więc pomyśleć o odrobinie przestrzeni tylko dla siebie J


5. Kontrasty – nic tak nie poprawia odbioru wnętrza jak kontrastowe barwy – nie bójcie się eksperymentować. Warto zestawiać, biały z czarnym, szary z czerwonym i beże z brązami – dzięki temu małe wnętrza nabiorą swojej wyrazistej formy i oryginalnego stylu.
Żródło: http://objekt.fastighetsbyran.se/Objekt/?objektID=1280391

Related Posts

5 komentarzy

 1. Ha,pieknie ale to nie małe wnętrze..mam 37 m i nikt jeszcze nie podjął się jego urządzenia..nie ma mądrych architektów na takie mieszkanie!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie jak do mieszkania w trakcie aranżacji robimy coś własnoręcznie, nie dość, że oryginalnie wygląda to nie jest to do podrobienia ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Urządzanie wnętrz to nie taka prosta sprawa. dlatego ja zdecydowałam się na projektanta wnętrz i jestem bardzo z tego faktu zadowolona ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Spotkałem się z wieloma ciekawymi propozycjami projektowania wnętrz w Małopolsce, gdzie są mniejsze możliwości terenowe i nie powstaje tak dużo budynków, jak w innych częściach Polski. Mimo małych mieszkań były doskonale i przede wszystkim bardzo praktycznie urządzone. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. To jest naprawdę duże wyzwanie i mnóstwo pracy. Chyba, że do pomocy w urządzaniu mieszkania zatrudni się architektów https://projektowanie-wnetrz-online.pl/aranzacje/mieszkania . Mają doświadczenie i wiedzą jak powinno wyglądać funkcjonalne pomieszczenie. Ja nie omieszkam z takiego właśnie wsparcia skorzystać.

  OdpowiedzUsuń

Dziekuję za komentarz i zapraszam ponownie!