Kuchnia - serce domu

Kuchnia to bez wątpienia jedno z najważniejszych miejsc w domu, tym bardziej jeśli jeden lub więcej domowników lubi gotować. To nie tylko miejsce gdzie spożywamy posiłki, ale też takie, gdzie dzielimy wspólne pasje, rozmawiamy i celebrujemy czas z rodziną. Warto więc zadbać aby była odpowiednio zaaranżowana, aby poza swoją podstawową funkcją była też funkcjonalnym i przyjemnym miejscem do spędzania czasu. 


W poniższym mieszkaniu została ona podzielona na strefy, z których każda ma swoje określone miejsce. Pierwsza z nich to wyspa stanowiąca połączenie z resztą domu, gdzie mieszkańcy mogą przygotowywać posiłki nie spuszczając z oka tego co dzieje się dokoła, zaraz obok wyspy pod oknem znajdziemy część roboczą: blaty, szuflady oraz zlew, a w rogu zewnętrzne półki z wyeksponowaną ceramiką dekoracyjną. Trzecią część stanowią miejsca do przechowywania, szafy, szafki i szuflady, które niczym schodki kryją się pod skosami sufitu, aby dołączyć do przyjemnego kącika wypoczynkowego z narożnej części pomieszczenia, gdzie można odpocząć po kuchennych rewolucjach :)

Fot. http://www.alvhemmakleri.se/hem-till-salu/obj17735_1347510829-1

Related Posts

4 komentarze

 1. Fantastyczne wnętrze :) Kolorystycznie moja biel, ale także świetnie dobrane meble :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak zaprojektowana kuchnia to świetne rozwiązanie. Od razu spełnia więcej funkcji poza zwykłym przygotowywaniem posiłków.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lampy inspirowane pierwszymi żarówkami Edisona, wczoraj na swoim fanpage'u na fb szalałam na ich punkcie :)
  Tradycyjnie zapraszam do siebie : fochzprzytupem.blogspot.com :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniała kuchnia. Jestem pod wrażeniem

  OdpowiedzUsuń

Dziekuję za komentarz i zapraszam ponownie!