Wnętrze w błękitach

Kolor nieba i morza równie pięknie jak w przyrodzie wygląda  we wnętrzach. Wnosi do nich relaksującą atmosferę, wywołującą miłe skojarzenia z otwartą przestrzenią. Chociaż z natury jest zimny, nie musi wychładzać pomieszczenia. Jak będzie na nas działać, zależy tylko od barw z nim zestawionych. A błękit komponować można z niemal każdym kolorem. Najbardziej klasyczne zestawienie tworzy z bielą. Czyste albo ciemne odcienie niebieskiego znakomicie prezentują się także w towarzystwie jaskrawych czerwieni, żółci czy oranży oraz neutralnej szarości, a turkusowe - z brązem, różem i zielenią.  Jasny błękit zestawiony z bielą tworzy bardzo świeże, ale chłodne zestawienie kolorystyczne. W kompozycji użyto też trzeciej barwy - czekoladowego brązu, który wprowadził ożywczy kontrast do oszczędnie zaaranżowanego wnętrza. Zapraszamy na spacer po pastelowym mieszkaniu zaaranżowanym w błękitnych odcieniach. 


Related Posts

3 komentarze

  1. Ogólnie uważam, że niebieski jest chłodny i nie wszędzie pasuje, ostatnio lubię bardziej ciepłe kolory. Ale te zdjęcia... są przepiękne, błękit z dodatkiem tych beżów i te panele, wygląda rewelacyjnie. Naprawdę bajecznie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne pokoje, super inspiracje. Szukam podobnych propozycji, bo planuję odświeżenie sypialni i zmianę właśnie na błękit :)
    Dzięki za tego posta

    OdpowiedzUsuń

Dziekuję za komentarz i zapraszam ponownie!