Okna dachowe na miarę twoich potrzeb

Urządzanie pomieszczeń na poddaszu to nie lada wyzwanie. Musimy bowiem zadbać nie tylko o funkcjonalne rozplanowanie przestrzeni, ale również o jej odpowiednie doświetlenie. Gwarancją dobrze doświetlonego wnętrza jest właściwy wybór okien połaciowych, o którym świadczą zarówno parametry techniczne, jak i materiały, z jakich wykonano okna.


Podstawą do wyboru okna dachowego powinno być nasze zadowolenie z jego użytkowania. Bardzo istotne jest przeznaczenie pomieszczenia, z którego wynika np. wielkość okna, czy sposób jego otwierania. Inne okna zazwyczaj montuje się w kuchni, a inne w takich pomieszczeniach jak biuro czy sypialnia.

Okna połaciowe doprowadzają nawet do 50% więcej naturalnego światła niż te zamontowane pionowo. Mają one także inne zalety – w płaszczyźnie dachu można zamontować kilka okien obok siebie, a jeśli dobierzemy standardowy rozmiar niewymagający przeróbki dachu, ich montaż nie sprawi kłopotu i nie będą konieczne zmiany w konstrukcji więźby i poszycia.


Kolejnym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę jest rozkład światła w pomieszczeniu, który będzie zdecydowanie bardziej równomierny, jeśli dobierzemy do wnętrza więcej okien mniejszych niż jedno większe. Takie rozwiązanie nie tylko doskonale doświetli pomieszczenie, ale pozwoli nam stworzyć swoistą panoramę na świat zewnętrzny i świetnie będzie komponować się w nowoczesnych domach.


Bardzo ważnym czynnikiem jest również konstrukcja okien, a w szczególności sposób ich otwierania, który może pomóc w ich odpowiedniej konserwacji. Najlepiej wybrać takie, których zawiasy umożliwiają obrót nawet o 180 stopni , co pozwala na wygodne i szybkie umycie okna.

Równie istotną rolę pełni możliwość regulacji nawiewu powietrza, które dociera do naszych pomieszczeń. Okna czołowych marek takich jak np. VELUX posiadają konstrukcje klamek umożliwiające ryglowanie i wietrzenie bez konieczności otwierania całych okien.

Przy wyborze warto więc postawić nie tylko na odpowiedni design, ale też  jakość i technologię, a decydując się przykładowo na firmę VELUX, która jest liderem w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska, poza samymi oknami mamy możliwość doboru odpowiednich dekoracji takich jak rolety, żaluzje czy markizy idealnie dopasowane do kształtów i rozmiarów okien. Wybór odpowiedniego producenta pozwoli nam bowiem na bezproblemowe użytkowanie przez długie lata. 

Więcej informacji na temat dostępnych produktów znajdziecie na stronie https://www.veluxshop.pl/  


Related Posts

7 komentarzy

 1. Bardzo ciekawy wpis :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy pomysł z tym poziomym oknem, wydaje się że dają sporo światła i są funkcjonalne!

  OdpowiedzUsuń
 3. Uważam że ważnym atutem takich okien dachowych mogła by być również powłoka odbijająca ciepło do wnętrza pomieszczenia. Jest to bardzo przydatna funkcja szczególnie teraz kiedy ceny ogrzewania szybują w górę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajne rozwiązania jeśli chodzi o okna na poddaszu my chyba zamówimy takie 180 stopni bo jednak łatwiej w umyciu jest takiego okna.

  OdpowiedzUsuń
 5. Posiadam duże, estetyczne okna pcv dachowe i już same w sobie stanowią bardzo ładną ozdobę. Sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe i jest dobrze nasłonecznione.

  OdpowiedzUsuń

Dziekuję za komentarz i zapraszam ponownie!