Deszczownica, czyli namiastka domowego SPA


Deszczownice stale zyskują na popularności. Dla miłośników nowoczesnych aranżacji, ciekawego minimalizmu oraz niestandardowego wyposażenia jest to rozwiązanie wręcz obowiązkowe. Mnogość przyjemnych doznań, zwiększenie możliwości aranżacyjnych pomieszczenia oraz oszczędność wody  - to tylko niektóre z zalet, o których warto wiedzieć.


Deszczownica jest niebagatelnym wyposażeniem łazienki, dzięki któremu możemy w sposób bardziej przyjemny z niej korzystać. Zakup i montaż tego rodzaju wyposażenia pozwala cieszyć się kąpielą bez konieczności ciągłego trzymania słuchawki w dłoni. Nasza kąpiel dzięki deszczownicy może być również dłuższa, gdyż dzięki zastosowaniu sitka zmniejszona zostaje ilość zużytej wody. Nowoczesne deszczownice, które wykonane są z dobrych jakościowo materiałów i pokryte powłokami antykorozyjnymi zachowają elegancki wygląd przez wiele lat.

Podłączenie deszczownicy może być doskonałym sposobem na domowe, łazienkowe SPA. Dlaczego to właśnie deszczownica zamiast tradycyjnej wanny cieszy się takim powodzeniem? Powodów jest kilka i warto o nich wiedzieć …

Deszczownica to … ciekawość doznań

Woda towarzyszy człowiekowi od samego początku jego istnienia. Umożliwia nie tylko wykonywanie czynności pielęgnacyjnych, ma również szerokie właściwości relaksacyjne. Ciepła woda z dodatkiem np. olejków eterycznych lub kosmetyków „pod prysznic” pieści nasze ciało, regeneruje skórę, redukuje napięcie mięśniowe, pozwala zapomnieć o problemach. Deszczownica podaje wodę w sposób, który potęguje uczucie przyjemności dużo bardziej, niż jest to w przypadku tradycyjnej wanny.

Deszczownica to … praktyczne rozwiązanie

Deszczownica jest rozwiązaniem bardziej praktycznym niż wanna oraz tradycyjny prysznic. Przede wszystkim wymaga mniej obsługi. W trakcie kąpieli mamy wolne ręce, nie ma konieczności niekomfortowego trzymania słuchawki w dłoni. Deszczownica, która jest instalowana podtynkowo lub w postaci zestawu oszczędza również miejsce, które w łazience jest bardzo ważne. W przypadku zestawów podtynkowych, które można zakupić w sklepie internetowym REA cała instalacja znajduje się wewnątrz ściany, na zewnątrz wystaje tylko deszczownica oraz przełącznik wody. Dzięki temu mamy miejsce na montaż dodatkowych półek. Nie ogranicza nas również kabina prysznica, gdyż deszczownicę można instalować w tzw. murowanych ściankach.Deszczownica to … większe możliwości aranżacyjne

Łazienka jest pomieszczeniem, gdzie szczególnie ważne są wygląd, dopasowanie do siebie wyposażenia oraz wykończenia. Wszystko musi ze sobą współgrać tworząc spójną całość. Deszczownice znacząco poprawiają prestiż łazienki. Brak widocznej instalacji sprawia, że cała ściana może być wyłożona płytkami, szkłem lub kamieniem dekoracyjnym. Deszczownice mają różne rozmiary oraz kształty, dzięki czemu możemy dopasować wyposażenie do swoich preferencji. Wielokrotne chromowanie stali nierdzewnej sprawia, że deszczownica jest niezwykle estetyczna: nie koroduje, nie widać na niej kamienia, nie traci koloru oraz jest trudna do porysowania. Niezwykle ważną cechą jest także łatwość utrzymania jej czystości.

Related Posts

10 komentarzy

 1. Tylko trzeba uważać przy przełączaniu, bo rano może nas czekać nieprzyjemny lodowaty prysznic ;) Raz tak miałam przed pracą i myślałam, że dostanę zawału, bo mam deszczownicę w kabinie razem z prysznicem i po prostu nie zmieniłam parametrów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Potwierdzam, że to bardzo fajna rzecz ale faktycznie tak jak pisze poprzedniczka można z rana obudzić się zimnym prysznicem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasami po przebudzeniu, zimny prysznic jest wskazany :) A poważnie, komfort i estetyka, połączone z całą gamą doznań, przemawiają za tym specyficznym urządzeniem. Niedługo domowe SPA, stanie się standardem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmm naprawdę ciekawy element wyposażenia łazienki, wcześniej o tym nie słyszałam. Teraz jestem w trakcie remontu łazienki, wszelkie akcesoria zamawiałam tutaj: https://www.ole.pl/category/wieszaki-do-toalet , muszę sprawdzić może też mają takie deszczownice.

  OdpowiedzUsuń
 5. Posiadam deszczownice u mnie w mieszkaniu i myślę, że bez niej nie mógłbym już żyć. Zawsze biorę prysznic po pracy i daje to niesamowite poczucie relaksu. Myślę, że każdy powinien coś takiego sobie sprawić :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super wpis, bardzo dziękuję. Długo nie mogliśmy się zdecydować odnośnie zakupu deszczownicy, ale chyba w końcu nadeszła pora. Odkąd raz spróbowałam tego wynalazku zawsze chciałam mieć u siebie i w końcu przy okazji remontu chyba się zdecydujemy. Co sądzą Państwo o producencie Grohe https://in360.pl/lazienka/prysznice/deszczownice/cechy/producent-hansgrohe.html ? Mamy już baterię od nich i jesteśmy zadowoleni, ale nie wiem jak z deszczownicami.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wyobrażam sobie prysznica bez deszczownicy. Nie mam wanny więc chociaż tyle dobrego czasem sobie dostarczę...

  OdpowiedzUsuń
 8. Warto tylko pamiętać o tym, że deszczownica deszczownicy nie rowna i lepiej nie wybierać tych najtańszych opcji.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie wyobrażam sobie nie mieć deszczownicy w łazience. Ostatnio też wymieniłam niepraktyczną zasłonę prysznicową na inną która o wiele bardziej zdaje egzamin z https://ladnydom.pl/wnetrza/1,93229,6222431,Zaslony_prysznicowe.html. Przy wyborze sugerowałam się poradnikiem, który znalazłam i muszę przyznać, że dzięki temu wybrałam świetną zasłonę prysznicową.

  OdpowiedzUsuń
 10. Domowe SPA - super opcja! Jednak raz na jakiś czas warto pojechać sobie na profesjonalne zabiegi, więc koniecznie sprawdzajcie ofertę https://www.baginscyspa.com.pl . Taki wyjazd do SPA spokojnie można połączyć sobie z wyjazdem na urlop, więc mamy 2w1!

  OdpowiedzUsuń

Dziekuję za komentarz i zapraszam ponownie!